Technika pompowa wodociągowa
Technika pompowa wodociągowa to pompy i zestawy pompowe wykorzystywane do transportu wody na różne wysokości i odległości. To także akcesoria, które zwiększają efektywność oraz bezpieczeństwo systemów, tj. czujniki, przetworniki, armatura zwrotna i odcinająca.
Rodzaje pomp w sieciach wodociągowych
Systemy pompowe w wodociągach dzielą się na kilka kategorii. Są to:
- pompy wirowe jednostopniowe – tłoczą wodę za pomocą jednego wirnika. Odpowiednie do systemów o niskim ciśnieniu;
- pompy wirowe wielostopniowe – wykorzystują kilka wirników, dzięki czemu nadają się do transportu cieczy na większe odległości;
- pompy samozasysające – wykorzystują różnicę ciśnień. Automatycznie zasysają wodę bez konieczności zalewania przewodu ssącego;
- pompy głębinowe – pracują w zanurzeniu, tłoczą wodę za pomocą zestawu wirników, które transportują ją na dużą wysokość.
Wybór odpowiedniej pompy do instalacji wodociągowej zależy od warunków lokalnych – przede wszystkim od wysokości tłoczenia. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy doradzą Ci, jaki produkt najlepiej nadaje się do Twojej inwestycji.
Kluczowe akcesoria do systemów pompowych
Rozwiązania pompowe w sieciach wodociągowych i instalacjach domowych potrzebują dodatkowych komponentów umożliwiających ich prawidłowe działanie. Zaliczamy do nich m.in.:
- czujniki ciśnienia w instalacjach wodnych – monitorują parametry instalacji i przekazują dane do systemu sterującego;
- przetworniki – służą do przetwarzania danych z sygnałów pomiarowych na sygnał elektryczny, przekazywany do aplikacji sterujących i monitorujących;
- zestawy hydroforowe – zapewniają stałe ciśnienie w instalacji;
- armaturę zwrotną – zapobiega cofaniu się wody;
- armaturę odcinającą – pozwala zatrzymać przepływ cieczy w instalacji.
Nasze realizacje: Sieci kanalizacyjne
Dostarczamy materiały wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Pomagamy realizować inwestycje na terenie całego kraju.
Zobacz pozostały
asortyment z kategorii
Sieci zewnętrzne
Zamawiaj tak, jak Ci wygodnie!
Jesteś zainteresowany współpracą?
Zostań naszym klientem

Dołącz do rodziny HTI i korzystaj z wieloletniego doświadczenia naszej Grupy!
Gdzie sprawdzają się zestawy hydroforowe?
Gdzie sprawdzają się zestawy hydroforowe?
Zestawy hydroforowe wykorzystuje się do zwiększenia ciśnienia w instalacji. Z tego powodu często stosuje się je w domach jednorodzinnych i letniskowych, a także w wielokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych.
Jednak zastosowanie zestawów hydroforowych jest znacznie szersze. Sprawdzają się również m.in. w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych (np. do podlewania), stacjach uzdatniania wody czy zakładach przemysłowych.
Cechy dobrych pomp wodociągowych
Cechy dobrych pomp wodociągowych
O jakości pompy świadczy m.in. jej sprawność hydrauliczna. Jeśli produkt jest wydajny, pozwoli efektywnie tłoczyć wodę przy niskim zużyciu energii.
Przy wyborze rozwiązań do sieci wodociągowych warto również zwrócić uwagę na deklarowaną przez producenta żywotność urządzenia. Ma na nią wpływ m.in. materiał korpusu, który powinien być wykonany np. ze stali nierdzewnej, brązu czy żeliwa sferoidalnego.
Dobre pompy muszą cechować się także cichą i stabilną pracą. Niski poziom drgań ograniczy ryzyko uszkodzeń mechanicznych. W HTI stawiamy na sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów. Dzięki pomocy specjalistów wybierzesz pompę idealnie dopasowaną do Twojej inwestycji.